O privire succintă asupra principalelor aspecte ţinând de noua Dacia Duster - opinia lui Cristian.
Impresii useri Dacia Duster - Mădăraş Cristian
Exteriorul
În primul rând nu putem să spunem că Dacia Duster este o maşină urâtă la exterior. Doar că stopurile de pe spate nu arată atât de bine, dacă nu s-ar fi grăbit cu stopurile alea se mai putea completa pe lângă ele. La Dacia cred că faruri xenon după părerea mea o să apară peste vreo 5 ani. În mod sigur nu o să fie şi variante la Duster cu faruri xenon deoarece ar lua faţa modelelor Renault.
Interiorul
Planşa este cam ciudată, e aceeaşi planşă de bord ca şi la primul Logan făcut de Renault, mă aţteptam la mai mult de atât, să se facă mai altfel, ca şi la Renault Koleos. Interiorul este departe faţă de modelele Renault Laguna, Megane, Scenic şi multe altele. Dacia tot Dacie rămâne.
Motorizările Daciei Duster sunt foarte mici, mai ales cele pe diesel. La diesel ar fi bine să pună şi motoare de 1.9 pentru că e un SUV, iar la cele pe benzină un motor de 1.8 litri.
CITEŞTE AICI TOATE IMPRESIILE DESPRE DACIA DUSTER
Trimite-ne părerea ta, cu argumente, la promotor@mpinteractiv.ro şi poate apărea ca editorial în promotor.ro!















