5 ani garanţie pentru maşinile Mazda în România - Mai mult şi mai bine

  RSS   |  Emisiuni TV   |  Reviste   |  Abonare
Info Auto » Noutati Auto » Auto Diverse »

5 ani garanţie pentru maşinile Mazda în România


Mai mult şi mai bine

Începând cu 10 aprilie, clienţii Mazda pot beneficia de garanţie extinsă pentru orice model nou sau aflat în perioada de garanţie. Posesorii pot opta contra cost pentru extinderea garanţiei de trei ani cu o perioadă suplimentară de doi ani. Totodată, până la 30 iunie, celor care vor achiziţiona cel mai vândut model al constructorului – Mazda3, compania le oferă gratuit prelungirea garanţiei la 5 ani, în limita a 150.000 de km.

"Garanţia extinsă la 5 ani reprezintă o reconfirmare a fiabilităţii Mazda. Estimăm că peste 30% dintre cei care işi vor cumpăra un model nou Mazda vor opta pentru postgaranţie. În plus ne aşteptăm ca şi aproximativ un sfert din posesorii actuali de Mazda să achiziţioneze noul serviciu", a declarat Dragoş Grăpinoiu, Marketing Manager Mazda.

Garanţia extinsă Mazda acoperă o gamă largă de componente cum sunt: motorul, cutia de viteze manuală/automată, sistemul de direcţie, instalaţia de climatizare, sistemul de frânare, sistemul electric, sistemul de răcire sau sistemul de evacuare şi acoperă integral costurile pentru manopera aferentă.

În România, garanţia extinsă este asigurată direct la toţi partenerii Mazda. În cazul în care posesorul vehiculului Mazda se află în afara ţării si distanţa dintre locul în care s-a produs defecţiunea şi service-ul autorizat Mazda preferat de client, este mare, acesta poate apela non-stop numărul special oferit de CarGarantie, urmând ca reparaţiile să se efectueze în orice atelier partener Mazda din România sau din Europa.

VEZI TOATE ANUNTURILE MAZDA



Revino zilnic pentru cele mai proaspete stiri auto pe Promotor.ro
Aboneaza-te la RSS, ca sa primesti instant noutatile care te intereseaza. (Detalii despre tehnologia RSS)
Comenteaza
Nume:
Email (optional):
Comentariu:

Cod de securitate:


Nu functioneaza codul? Regenereaza codul
Promotor isi rezerva dreptul de a modera comentariile. Vor fi sterse cele care contin injurii, limbaj licentios, instigare la incalcarea legii si violenta, spam.

Comentarii cititori

la "5 ani garanţie pentru maşinile Mazda în România"
marius
14 aprilie
ora 23:02
confirm .......costurile de service sunt aproape la fel ca cele de la un alt service(nu de cartier) cu piesele tale. In plus unele modele mazda pe benzina nici nu au nevoie de garantie smile
junky_munky
14 aprilie
ora 22:58
andrei adauga faptul ca la mazda costurile reviziilor sunt printre cele mai mici si se efectueaza la 15.000km . Doar fiat mai are costuri mai mici ca mazda.
alex
14 aprilie
ora 16:02
asa e dar service-ul la ei nu e un capat de tara si se misca binisor. eu sunt posesor de mazda si chiar sunt curios cat inseamna costul pt extinderea garantiei.
andr3i
14 aprilie
ora 15:50
ai garantie 5 ani si in timpu asta esti obligat sa faci toate reviziile la ei, avantajul e pentru reprezentante nu ptr posesor.
5 ani esti sponsorul lor, daca nu faci la ei iti iese din garantie.
 
Pagina 1 din 1
 
comenteaza si tu
ProSport
Cunoscut pentru simpatiile sale alb-violete, actorul şi omul de televiziune Florin Călinescu a făcut…
Citeste pe Prosport
- VIDEO Rooney şi Berbatov tremură! Vezi ultimul gol…
- Război psihologic între Barca şi Real! Pep l-a…
ZF

Preşedintele Traian Băsescu a semnat, vineri, decretele de revocare din funcţie a miniştrilor Economiei,…

Citeste tot...

Citeste pe Mediafax.ro
- Alte opt cazuri de infectare cu West Nile, confirmate…
- Cursul a depăşit 4,28 lei/euro după primele tranzacţii,…
  okidoki