Cod Rutier 2026: Este legal să circuli vara cu anvelope de iarnă, la peste 30 de grade Celsius? Poliția aplică amendă de peste 4.000 de lei

Autor: Radu Țuțulan 22 iun. 2026 Știri auto
Cod Rutier 2026: Este legal să circuli vara cu anvelope de iarnă, la peste 30 de grade Celsius? Poliția aplică amendă de peste 4.000 de lei

Codul Rutier 2026 stabilește amenzi de peste 4.000 de lei pentru șoferii care au cauciucuri neconforme. Dar, dacă afară sunt peste 30 de grade Celsius, este legal să circuli cu anvelope de iarnă? În sezonul rece, de exemplu, nu ai voie cu cauciucuri de vară dacă drumul e acoperit cu zăpadă.

Codul Rutier nu stabilește o dată la care șoferii ar trebui să înlocuiască anvelopele, în funcție de sezon.

În schimb, este stabilită o regulă prin care șoferii trebuie să țină cont de precipitațiile căzute. Dacă sunt sub formă de lapoviță sau ninsoare, sau s-a format polei, mașinile trebuie echipate cu cauciucuri de iarnă.

Acesta este singurul criteriu prin care autoritățile impun conducătorilor auto un anumit tip de anvelope.

Este legal să circuli vara cu anvelope de iarnă, la peste 30 de grade Celsius?

În România, legislația nu interzice utilizarea anvelopelor de iarnă în timpul verii. Un șofer poate circula cu acestea chiar și la temperaturi de peste 30 de grade Celsius, dacă pneurile sunt conforme, au dimensiunile omologate și nu sunt uzate peste limita legală.

Codul Rutier impune folosirea anvelopelor de iarnă în funcție de starea carosabilului, nu în funcție de calendar. Acestea sunt obligatorii când mașina circulă pe un drum public acoperit cu zăpadă, gheață sau polei. Regula este explicată și în forma actualizată a OUG 195/2002 privind circulația pe drumurile publice.

Prin urmare, nu există o dată oficială la care șoferii sunt obligați să monteze anvelopele de vară. Aceeași regulă se aplică și atunci când plouă cu grindină în timpul verii. Importantă este starea efectivă a carosabilului.

Totuși, utilizarea pneurilor de iarnă pe asfalt foarte cald nu este recomandată. Cauciucul mai moale se deformează mai mult în timpul frânării, iar blocurile profilului au o mobilitate mai mare. Mașina poate răspunde mai lent la schimbările de direcție, iar distanța necesară pentru oprire poate crește.

În plus, anvelopele se uzează accelerat la temperaturi ridicate. Consumul de carburant poate crește ușor din cauza rezistenței mai mari la rulare.

Când se aplică amenda de peste 4.000 de lei pentru anvelope?

Amenda maximă nu se aplică pentru simplul fapt că un șofer circulă vara cu pneuri de iarnă. Sancțiunea din clasa a IV-a este prevăzută atunci când un autovehicul circulă fără anvelope de iarnă pe un drum acoperit cu zăpadă, gheață sau polei.

Clasa a IV-a cuprinde între 9 și 20 de puncte-amendă. La valoarea de 202,5 lei a punctului-amendă, sancțiunea este cuprinsă între 1.822,5 lei și 4.050 de lei. În plus, polițistul rutier reține certificatul de înmatriculare și eliberează o dovadă fără drept de circulație.

Pentru a fi considerate de iarnă, anvelopele trebuie să respecte cerințele de omologare și să aibă marcajul specific M+S, M.S. sau M&S, după cum explică Registrul Auto Român.

De asemenea, anvelopele care prezintă tăieturi, rupturi sau o uzură peste limita admisă, pot duce la amendă și la reținerea certificatului de înmatriculare.

De asemenea, pneurile trebuie să aibă dimensiunile și caracteristicile prevăzute pentru vehicul. Codul Rutier permite, în anumite situații, folosirea unor anvelope diferite pe aceeași mașină, dar acestea trebuie să respecte omologarea și condițiile de aderență impuse de starea drumului.


Sursa foto: elements.envato.com



Radu Țuțulan
Radu Țuțulan
Radu Țuțulan este licențiat în Științe Politice, fiind absolvent al Școlii Naționale de Științe Politice și Administrative (SNSPA). Primii pași în jurnalism i-a făcut în 2005, când încă nu terminase liceul. S-a angajat întâi la o micuță redacție de știri tv din București, au ... citește mai mult

Comentarii
Inchide